دکتر علیرضا شیخی | جراح مغز و اعصاب
با مصرف آب کافی کمر درد خود را تسکین دهیدعمومی

با مصرف آب کافی کمر درد خود را تسکین دهید

دکتر علیرضا شیخی
نویسنده: دکتر علیرضا شیخی
انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۹

در طول زندگی خود بارها این را شنیده اید: حداقل هشت لیوان در روز آب بنوشید. در واقع، آب علاوه بر اینکه احساس بدن را به بهترین حالت ممکن می رساند، می تواند به تسکین درد کمر نیز کمک کند.

نویسنده Quench، کتابی در مورد علم و اهمیت آب، معتقد است که آبرسانی مناسب "تنها مهمترین کاری است که می توانیم برای درمان و پیشگیری از بیماریهای مزمن انجام دهیم."

در اینجا، دکتر کوهن به سوالات شما در مورد چگونگی رفع تشنگی و تسکین کمر درد در این فرآیند پاسخ می دهد.

 

ارتباط بین کم آبی و کمردرد چیست؟

ممکن است از این موضوع آگاه نباشید که کمردرد (درد در مناطق دیگر) می تواند مستقیماً به کمبود آبرسانی مرتبط باشد.

دکتر کوهن می گوید، "وقتی کمبود آب در بدن داریم، مایعات همیشه ابتدا به مغز می روند و از قسمت های دیگر بدن مانند مفاصل منتقل می شوند. فاشیای ما، بافت پیوندی بافتی که از هر سلول و اندامی در بدن پشتیبانی می کند، می تواند گره خورده و حرکت را دردناک، دشوار و سفت کند. "

 

برخی از بیماری های مزمن وجود دارد که می تواند با کمبود آب بدن بدتر شود. دکتر کوهن سردردها، میگرن، آرتروز، دردهای مفصلی، فیبرومیالژیا و کوفتگی کلی را از جمله مواردی می داند که می تواند تحت تأثیر کم آبی بدن قرار گیرد.

به گفته دکتر کوهن، عدم نوشیدن آب کافی قطعاً می تواند منجر به کمردرد شود. او می گوید: "دیسک های بین مهره ما برای عملکرد مناسب به مایعات احتیاج دارند." "آنها نباید خشک و شکننده شوند، زیرا به درستی عمل نمی کنند و درد کمر را تشدید می کنند."

اگر در حال حاضر برای کمر درد خود تحت فیزیوتراپی هستید، دکتر کوهن اضافه می کند که مصرف آب کافی "قبل از هرگونه فیزیوتراپی " ضروری است زیرا می تواند نتیجه را بهبود بخشد.

 

چه مقدار آب باید هر روز بنوشید؟

به نظر می رسد این یک سوال قدیمی در دنیای پزشکی است. دکتر کوهن پیشنهاد می کند پاسخ به این سوال، مانند بسیاری از سوالات پزشکی " بستگی دارد ".

 

او می گوید: "همه افراد متفاوت هستند - برخی بیشتر از دیگران عرق می کنند." "شما باید خودتان بفهمید که چه میزانی برای شما بهینه است.

 

آب یا دیگر نوشیدنی ها

شاید خوشحال باشید که بدانید در طول روز تنها آب خالی بنوشید. به گفته دکتر کوهن، مایعات دیگر مانند آبمیوه و چای نیز مناسب هستند.

او می گوید: "اما حتی مهمتر از آن تعداد مواد غذایی ماست." "غذاهای بسیار آبرسانی مانند سبزیجات وجود دارد که نقش زیادی در آبرسانی بهینه ما دارند."

و متأسفمانه قهوه برای آبرسانی روزانه شما مهم نیست. دکتر کوهن خاطرنشان می کند: "بیش از چهار فنجان قهوه کافئین ادرار آور است." او همچنین می گوید که الکل باعث از دست دادن آب بدن می شود و نوشابه و نوشیدنی های شیرین را به شما توصیه نمی کند زیرا شما در تلاش برای آبرسانی مطلوب هستید.

 

چگونه می توان آب را در اولویت روزانه خود قرار داد؟

بیایید صادق باشیم - بسیاری از ما نوشیدن منظم آب را فراموش می کنیم، مگر اینکه بعد از تمرین بدنتان را خشک کنید یا از آن برای مسواک زدن یا استفاده از دارو استفاده نکنید. به همین دلیل است که دکتر کوهن بسیار توصیه می کند آب خود را "از قبل مصرف کنید "، به این معنی که شما باید اولین لیوان را یک لیوان بزرگ صبح بنوشید.

 

او همچنین این نکات را به اشتراک می گذارد:

  • یک لیمو و نمک برای الکترولیت ها اضافه کنید
  • هر روز یک اسموتی بنوشید، نوشیدنی حاوی سبزیجات زیادی که با آب مخلوط شده اند. برای عطر و طعم می توانید لیمو، زنجبیل و سیب اضافه کنید.
  • قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید.
  • غذاهای مرطوب کننده را در رژیم غذایی خود بگنجانید. این شامل بسیاری از سبزیجات، دانه های چیا و سایر "گیاه-محورها " و غذاهای کمتر فرآوری شده است.

بنابراین، آب حدود 71 درصد از سیاره ما را پوشش می دهد و حدود 60 درصد از کل بدن ما را تشکیل می دهد. آیا این به معنای مهم بودن آن است؟ ما چنین فکر می کنیم و فکر می کنیم کمر شما برای مصرف آب کافی از شما تشکر می کند.