دکتر علیرضا شیخی | جراح مغز و اعصاب
5 راه برای جلوگیری از انجام جراحی کمرعمل های جراحی

5 راه برای جلوگیری از انجام جراحی کمر

دکتر علیرضا شیخی
نویسنده: دکتر علیرضا شیخی
انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۹

پرهیز از جراحی ستون فقرات

همیشه وقتی صحبت از وضعیت دقیق می شود ، به توصیه های خاص پزشک گوش دهید ، اما این پنج نکته می تواند به شما کمک کند تا کمر درد را از بین ببرید و شما را از عمل جراحی دور نگه دارد.

 

ورزش

اکثر مردم فکر می کنند که استراحت و محدودیت فعالیت بهترین روش برای مراقبت از کمر درد است و گرچه این روش ها می توانند از فشار بیش از حد در ستون فقرات جلوگیری کنند ، اما در واقع ورزش می تواند ساختارها و گروه های عضلانی منطقه را تقویت کند. علاوه بر این ، ورزش باعث پمپاژ خون می شود و به شما کمک می کند خون اکسیژنه به ناحیه درد برسد. اگر ورزش عادی بیش از حد بر ستون فقرات شما آسیب می زند ، ایروبیک در آب را در نظر بگیرید تا به ستون فقرات فشار بیاورد.

 

رژیم غذایی / کاهش وزن

یک رژیم غذایی سالم نیز نقش زیادی در سلامت ستون فقرات دارد. هله هوله یا غذاهایی که دارای مقدار زیادی قند یا چربی هستند می توانند در ایجاد التهاب در ستون فقرات شما نقش داشته باشند که منجر به درد یا فشرده سازی در ناحیه شود. یک رژیم غذایی سالم همچنین به شما در حفظ وزن سالم کمک می کند ، این اطمینان می دهد که بیش از حد بر ستون فقرات خود فشار نمی آورید.

 

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از نظر اینکه به رشد عضلات کمک می کند ، شبیه ورزش است اما فیزیوتراپی به طور خاص ناحیه مشکل پشت شما را هدف قرار می دهد. فیزیوتراپی برای عارضه هایی مانند برآمدگی دیسک یا درد سیاتیک بسیار مناسب است ، زیرا برای رفع فشردگی یا فشار در ناحیه عمل می کند. با پزشک خود در مورد تمرینات خاص فیزیوتراپی که باید برای بیماری خود شروع کنید صحبت کنید و فقط آنها را در طول جلسه خود در کلینیک انجام ندهید. وقت خود را برای انجام برخی از تمرینات درمانی فیزیکی هر روز اختصاص دهید.

 

تزریق

برخلاف سه گزینه اول ، تزریق کاری نیست که بتوانید به تنهایی انجام دهید تا به کمر کمک کند. همانطور که گفته شد ، تزریق می تواند برای تسکین درد از عصب تحریک شده یا فشرده بسیار مفید باشد. تعدادی تزریق درد مختلف در دسترس است ، بنابراین اگر می خواهید قبل از حرکت به جلو با تزریق ، با یک متخصص ستون فقرات مشورت کنید و دقیقاً مشخص کنید که چه چیزی درد شما را ایجاد می کند. اگرچه آنها تسکین کامل نخواهند داد ، اما تزریق کورتیکواستروئید بسته به علت درد شما می تواند تسکین کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد.

 

درمان دستی ستون فقرات

اگر کمر درد شما در نتیجه یک مسئله هم ترازی باشد ، دستکاری با عمل جراحی نخاع می تواند به شما کمک کند تا ستون فقرات خود را دوباره اصلاح کنید و از انجام یک عمل جراحی غیرضروری جلوگیری کنید. اگر با شکستگی ستون فقرات یا پارگی عضله روبرو شوید ، این روش کمکی نخواهد کرد ، اما اگر به یک پزشک مناسب نیاز داشتید درمان دستی دقیق در دستان یک متخصص باتجربه می تواند معجزه کند.

 

در بیشتر موارد ، این روش ها برای کاهش کمر درد نیاز به تداوم و صبر دارند ، اما پاداش می تواند درد کمتر بدون جراحی باشد!