چگونه می توان درد گردن یا کمر خود را برای پزشک توضیح داد؟ در مصاحبه ای با دکتر لالی سخون، نظرات وی را در مورد آماده شدن برای جلسه ویزیت با پزشک متخصص ستون فقرات و حصول بهترین نتیجه در ویزیت یا مشاوره با جراح ستون فقرات را جویا شدیم.

ستون فقرات یکی از مهمترین بخش های حیاتی بدن انسان به شمار می‌رود.ستون فقرات، ‌تکیه گاه بدن،نخاع و عصبهای نخاعی می‌باشد و مسئول حرکات بدن می‌باشد.عمل جراحی ستون فقرات زمانی انجام می‌شود که این ستون بنیادین از حالت طبیعی خارج شده باشد.

لامینکتومی نوعی روش جراحی است که با برداشتن لامینای مهره اقدام به درمان انواع عارضه های ستون فقرات خواهند کرد،دراین جراحی با برداشتن لامینا کانال نخاعی وسیع شده و فشار از روی عصب برداشته می شود.

ستون فقرات درپشت شما شامل مهره هایی است که از گردن تا کمر کشیده شده است.این عضو بدن دارای نقش های کلیدی زیادی است دربرخی مواقع ممکن است دچار مشکل شده و با اختلالاتی همراه باشد.در این مقاله ما به بررسی راههای درمان وانواع جراحی این عارضه پرداخته ایم .

اسپوندیلوز گردنی یا آرتروز گردن عموما در افراد بالابی 60سال ودر اثر تخریب وفرسایش مهره های گردنی ایجاد می شود.عوامل مختلفی سبب تشکیل آرتروز گردن خواهد شد که دراین مقاله به شناسایی علائم و راههای درمان این اختلال ستون فقرات پرداخته ایم.

آرتروز کمر ناشی از تخریب مفاصل متصل کننده ی مهره های کمر است.که درصورت درمان نشدن ممکن است علائم دردناکی را در فرد ایجاد کند .در این مقاله به بررسی این علائم و راههای درمان این نوع آرتروز پرداخته ایم.

لغزندگی مهره های کمر در صورتی ایجاد می شود که مهره های ستون فقرات حالت پایدار خود را ازدست بدهند و به زیر مهره جلویی و یا عقبی خود حرکت کند. در این مقاله به توضیح این نوع عارضه وعلل و علائم بیماری لغزندگی مهره های کمر پرداخته ایم.

مهره های کمر ممکن است در اثر آسیب و بسیاری از عوامل دیگر دچار جابه جایی یا لغزندگی شوندکه به این عارضه لغزندگی مهره های کمر یا سرخوردگی مهره ها میگویند.خوشبختانه امروزه برای درمان این عارضه، روش های بسیاری ارائه شده است در این مقاله به توضیح این راهکار های درمانی پرداخته ایم.

کمردرد یکی از درد های دردناک است که همه شما در طول زندگی خود حداقل یکبار این درد را چشیده اید.شاید خودتان هم دلیل این دردها را ندانید در این مقاله همه علت های ایجادکننده کمردرد را بازگو کرده ایم تا بیشتر با انواع کمردرد آشنا شوید.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس