تصمیم گیری در مورد عمل جراحی برای بیماری دیسک دژنراتیو گردن در نهایت پس از ارزیابی دقیق مزایا و خطرات احتمالی این روش بر عهده بیمار است. عوامل زیادی در این فرایند تصمیم گیری نقش دارند و اهداف و انتظارات در هر بیمار متفاوت است.

هدف از عمل جراحی دیسک گردن ،آزادکردن عصب ها برای حفظ استحکام و تعادل و تنظیم صحیح حالت ستون فقرات ناحیه گردن می باشد.که جراحی دیسک گردن از پیچیدگی خاصی برخوردار است که بخش مهم آن مواظبت و مراقبت بعد از عمل است.در این مقاله به بررسی این مراقبت ها و اقدامات پرداخته ایم.

جراحی با لیزر یکی از روش های کم تهاجمی درمان دیسک گردن می باشد که می‌توان از این روش بسته به محل و شدت مشکل بیمار استفاده کرد. در جراحی گردن با لیزر از پرتوی نور متمرکز (تکنولوژی لیزر) جهت برداشتن بافت‌های نرم روی ستون فقرات از طریق یک برش کوچک استفاده می‌شود.

بسیاری از افراد به دلیل قرار گیری وضعیت نامناسب گردن و وارد شدن فشار و ضربه به گردن ،دچار گردن درد های مزمنی می شود که با رعایت برخی نکات ساده میتوان از بروز این چنین درد های گردن پیشگیری کرد.شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می نمایم تا بیشتر با راهکار های مقابه با گردن درد آشنا شوید.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس