ستون مهره های ناحیه گردن یکی ازساختارهای شگفت انگیز و پیچیده دربدن است به طوری که می تواند وزن سررا درحدود6کیلوگرم یا بیشتر هنگام حرکت در جهات مختلف پشتیبانی کند. هیچ کدام از نواحی ستون مهره ها چنین آزادی را درانجام حرکات ندارند، وجود این حرکات و پیچیدگی مفصل گردن می تواند باعث ایجاد آسیب دیدگی و گردن درد شود.

در اثر فشار به مهره های گردن و حرکات نامناسب و چرخشی شدید و نیز قرار گرفتن گردن در وضعیت های نامناسب امکان آسیب به مهره های گردن و احتمال ایجاد دیسک گردن در فرد افزایش می یابد که در این مقاله به معرفی راههایی پرداخته ایم تا بدین وسیله بتوانیم از بروز دیسک گردن پیشگیری کنیم.

عمل جراحی دیسک گردن به سه روش انجام میگیرد.که نوع عمل بستگی به شدت ضایعه و وضیعت بیمار متفاوت است و نیاز به مراقبت های خاص از جمله مراقبت ها از زخم های حاصل از عمل وتعویض مرتب پانسمان و... میتوان عمل خوبی را تجربه کرد.با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این عمل جراحی ستون فقرات آشنا کنیم.

با افزایش سن دیسک گردن به تدریج آب خود را ازدست داده و دچار فرسایش میشود.با رعایت برخی نکات مثل تغذیه سالم، ورزش منظم ،میتوان روندفرسایش دیسک را کاهش داد. ما در این مقاله سعی داریم با ذکر برخی نکات شما را بیشتر با دیسک گردن و علایم آن آشنا کنم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس