اگر مانند بسیاری از افراد هستید، احتمالاً بیشتر روز خود را پشت میز می نشینید. این رفتار کم تحرک شما را در معرض خطر بیشتری برای گذراندن مدت زمان طولانی در حالت بد قرار می دهد و به طور بالقوه باعث درد و ناراحتی می شود.

گردن درد به طور معمول دلیل وحشت زده شدن نیست ، زیرا می توانید بسیاری از علائم را با اقدامات ساده مانند استراحت ، کشش ، یخ درمانی / گرما درمانی ، داروهای بدون نسخه و ارگونومی درمان کنید. با این حال ، مواردی از گردن درد وجود دارد که باید فوراً به دنبال مراقبت پزشکی باشید.

سندرم درد میوفاسیال گردن وضعیتی است که در آن لایه ای از بافت همبند که عضلات گردن را احاطه کرده است (فاسیا) سفت یا آسیب دیده می شود.

اگر قصد جراحی به منظور بهبود درد گردن را دارید ، یکی از نگرانی های شما ممکن است این باشد که آیا این روش در واقع می تواند درد شما را بهتر کند. جراحی ستون فقرات گردنی یا جراحی در اطراف گردن ، اغلب میزان موفقیت بالایی دارد. با این وجود هیچ جراحی بدون خطر نیست.

اگرچه بیماری دیسک ژنراتیو می تواند باعث ناتوانی گردن یا کمر شود که ممکن است به بازو یا پا نیز گسترش یابد، گزینه های درمانی زیادی وجود دارد. برخی از روشهای درمانی ممکن است مفیدتر و موثرتر از سایر روشها براساس وضعیت فرد باشد ، بنابراین در اینجا چندین گزینه وجود دارد که باید برای کاهش درد می توانید در نظر بگیرید.

همه به سرگرمی نیاز دارند. نمی توانید همه روز را فقط کار کنید؛ اما با رعایت این راهنما اطمینان حاصل کنید که سرگرمی های شما برای ستون فقرات بی خطر هستند.

اگر تا به حال از ناراحتی در کمر یا گردن خود رنج برده اید، می دانید که این درد چقدر می تواند ناتوان کننده باشد. ستون فقرات به طور همزمان ثبات و انعطاف پذیری را فراهم می کند تا بتوانید همه کارهای روزمره و فعالیت های خود را انجام دهید.

بسیاری از افراد به دلیل قرار گیری وضعیت نامناسب گردن و وارد شدن فشار و ضربه به گردن ،دچار گردن درد های مزمنی می شود که با رعایت برخی نکات ساده میتوان از بروز این چنین درد های گردن پیشگیری کرد.شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می نمایم تا بیشتر با راهکار های مقابه با گردن درد آشنا شوید.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس