آیا می دانستید که تنها مشاغل با فشار کاری زیاد نیستند که به کمر درد منجر می شوند؟ آیا در طول روز پشت میز می نشینید و از کامپیوتر استفاده می کنید؟ شما نیز در معرض خطر قرار دارید.

اگر کمر درد دارید، تنها نیستید. یک مطالعه در سال 2020 نشان می دهد بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان دچار کمردرد، گردن درد و سایر اختلالات اسکلتی عضلانی هستند. آیا شما عضوی از این باشگاه هستید؟

درد کمر و مشکل در تنفس می تواند نگران کننده باشد ، خصوصاً اگر در مورد علت آن مطمئن نباشید. در اینجا برخی از دلایل احتمالی کمر درد و تنگی نفس و همچنین زمان مراجعه به پزشک ذکر شده است.

پیاده روی نسبتاً آسان است و یکی از نادیده گرفته شده ترین راه هایی است که می توانید برای تسکین و جلوگیری از بروز شعله ور شدن احتمالی درد در ناحیه کمر کمک کند. به دو مزیت اصلی و مستقیم اضافه کردن یک برنامه منظم پیاده روی به برنامه درمان کمر درد در ادامه اشاره شده است.

آیا آب کافی می نوشید؟ از کمر خود سوال کنید. اگر به طور مکرر درد کمر دارید، بالا بردن مصرف آب می تواند مفید باشد.

اگرچه بیماری دیسک ژنراتیو می تواند باعث ناتوانی گردن یا کمر شود که ممکن است به بازو یا پا نیز گسترش یابد، گزینه های درمانی زیادی وجود دارد. برخی از روشهای درمانی ممکن است مفیدتر و موثرتر از سایر روشها براساس وضعیت فرد باشد ، بنابراین در اینجا چندین گزینه وجود دارد که باید برای کاهش درد می توانید در نظر بگیرید.

همه ما بعضی اوقات عادت های بدی داریم. اما اکنون زمان مناسبی برای رفع عادت های بد است، عادت هایی که می توانند برای ستون فقرات مضر باشند و باعث کمر درد شوند. در اینجا به 5 عادت برتر که می توانند برای ستون فقرات شما مضر باشند اشاره شده است:

آیا پزشک متخصص ستون فقرات برای کاهش شدت درد کمر پیشنهاد کاهش وزن به شما داده است؟ شاید کمر درد داشته باشید ، اما اضافه وزن را از دلایل احتمالی آن قلمداد نکرده اید. حتی 5 کیلو اضافه وزن نیز می تواند در افزایش کمردرد نقش داشته باشد.

درد قسمت تحتانی کمر در زنان می‌تواند از آناتومی سیستم تولید مثل زن یا ستون فقرات ناشی شود. عواملی که می‌تواند باعث کمردرد در زنان شود و مردان نباید نگران آن باشند را بشناسید.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس