ایجاد تغییرات جزئی در برنامه روزانه می تواند به تسکین عمده درد سیاتیک کمک کند. برای کمک به شما در انجام تغییراتی که لازم است ایجاد کنید ، ما 2 اشتباه رایج را شناسایی کرده ایم که ممکن است علائم سیاتیک شما را تحریک و تشدید کند.

گرچه ممکن است منطقی به نظر برسد که گرما را در ناحیه ای که احساس درد بیشتر است - مانند پشت ران یا ماهیچه ساق پا – اعمال کنید اما این مناطق محل درد شما نیستند. درد عصب سیاتیک از قسمت پشت لگن و کمر نشأت می گیرد و گرما درمانی در صورت استفاده در این ناحیه بهترین عملکرد را دارد.

در حالی که درد سیاتیک ممکن است شدید باشد و باعث ضعف در پاهای شما شود ، علائم معمولاً هیچ عارضه طولانی مدتی ایجاد نمی کنند . در موارد نادر اگر علت زیر بنایی درد سیاتیک شدید شود ، ممکن است هنگام فشردگی ریشه عصب نخاع یا خود نخاع علائم نگران کننده ای ایجاد شود و گاهی اوقات منجر به یک فوریت پزشکی شود.

درد زانو که به دلیل آسیب جسمی نباشد قابل تشخیص نباشد، ممکن است به دلیل مشکلی در کمر شما ایجاد شود. عضلات اطراف زانوها از طریق اعصابی تأمین می شوند که از انتهای ستون فقرات نشات می گیرند. تحریک یا فشرده سازی این اعصاب از ریشه ستون فقرات باعث ایجاد علائمی می شود که معمولاً به عنوان سیاتیک شناخته می شوند که ممکن است شامل درد زانو و ضعف باشد.

یوگا می تواند به تقویت و تثبیت عضلات شما، افزایش انعطاف پذیری در ناحیه ران و ستون فقرات و کاهش درد کمر و سیاتیک کمک کند. در حالی که یوگا می تواند پیچیده و انجام آن دشوار باشد، در اینجا 4 کشش آسان و موثر یوگا آورده شده است که می توانید در خانه با استفاده از تشک یوگا یا یک حوله ضخیم انجام دهید:

تنگی کانال نخاع هنگامی اتفاق می‌افتد که دهانه استخوانی اعصاب نخاعی (روزن) و یا نخاع (کانال مرکزی) تنگ شود. این باریک شدن ممکن است نخاع و یا اعصاب نخاعی شما را فشرده کند و در نقاط مختلف ستون فقرات ایجاد شود. تنگی کانال نخاعی نوعی بیماری است که بیشتر در افراد بالای 60 سال اتفاق می‌افتد و با افزایش سن بدتر می شود.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس