تعداد روشهای جراحی ستون فقرات که اکنون بصورت سرپایی انجام می شود ، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، به این معنی که بیمار در همان روز جراحی به خانه می رود و حتی یک شب هم در بیمارستان نمی ماند.

هیچ کس نمی خواهد تحت عمل جراحی کمر قرار گیرد ، خصوصاً اگر این جراحی شامل ساختار پیچیده ای مانند ستون فقرات باشد. اگرچه برخی از بیماری ها و مشکلات به بهترین شکل با یک عمل جراحی درمان می شوند ، اکثریت قریب به اتفاق به اقدامات پیشگیرانه و مراقبت های محافظه کارانه پاسخ می دهند. بنابراین اگر می خواهید از جراحی ستون فقرات جلوگیری کنید ، این پنج نکته را در نظر بگیرید.

انواع مختلفی از متخصصان پزشکی کمردرد را درمان می کنند و هر یک از آنها آموزش ها، مهارت ها و تخصص های مختلفی دارند؛ بنابراین از کجا بدانیم کدام متخصص برای کمک به کاهش کمر درد شما بهترین انتخاب است؟ در اینجا مروری داریم بر متخصصان مختلف کمردرد و اینکه کدام نوع یا تیم ممکن است برای شما مناسب باشد.

همه تومورهای ستون فقرات به درمان فوری جراحی نیاز ندارند. گاهی اوقات تومور در طول زمان به منظور تغییر مشاهده و بررسی می شود. این روش یک رویکرد معمول در تومورهای کوچک خوش خیم (غیر سرطانی) است. تومورهای خوش خیم بزرگتر، انواع خاصی از سرطان ستون فقرات (بدخیم) و تومورهای پیشرونده ممکن است نیاز به مداخله جراحی داشته باشند.

درمان تومور گلیوما به نوع، اندازه، درجه و موقعیت تومور و هم‌چنین سن، سلامت عمومی و انتخاب بیمار بستگی دارد و از جمله روش های درمان آن می توان به جراحی تومور مغزی، پرتودرمانی و شیمی درمانی اشاره کرد.

سنکوپ معمولا به از دست دادن موقت آگاهی و هوشیاری گفته می شود که در اصطلاح عامیانه به آن غش کردن یا از حال رفتن نیز گفته می شود. سنکوپ یا غش ممکن است به دلایل مختلفی همچون افت فشار خون،آسیب به سر، هیجان و... رخ می دهد.

دنبالچه استخوانی مثلثی شکل است که در انتهایی‌ترین بخش ستون فقرات قرار دارد که آسیب دیدن این استخوان موجب درد در این ناحیه می‌شود که به آن درد یا التهاب استخوان دنبالچه می گویند.

درصورتی که اعصاب محیطی در اثر وارد شدن ضربه یا دیگر عوامل دچار آسیب دیدگ شدید شود.دراین صورت انجام عمل جراحی جهت ترمیم اعصاب تجویز می شود .یکی از پرکاربردترین جراحی ترمیم اعصاب پیوند اعصاب می باشد که دراین روش جراح دو طرف عصب پاره شده را به یگدیگر متصل می کند.

جراحی كرانيوتومي شامل باز كردن جمجمه توسط عمل جراحي جهت دسترسي به ساختمان هاي داخل جمجمه مي باشد.این عمل به دلیل پرتهاجمی بودن و باز کردن جمجمه نیاز به مراقبت های ویژه خواهد داشت که در این مقاله به معرفی اقدامات پس از جراحی کرانیوتومی پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس