بسیاری از ما با این صحنه واجه شده ایم- در آینه نگاه می کنید و خطوط روی صورت تان را مشاهده می کنید، اثر جانبی پیری که برای همه ما اتفاق می افتد. شروع به استفاده از کرم ضد پیری می کنید و چین و چروک به طور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد و زندگی ادامه می یابد.

کمر درد می تواند همزمان هم جسمی باشد و هم ذهنی. در اینجا پنج روش در راستای جنبه ذهنی کمردرد برای درمان آن اشاره شده است.

اگر دچار کمردرد یا درد سیاتیک هستید ، احتمالاً دوست دارید بدانید که چگونه درد خود را تسکین داده و از شروع یا عود مجدد آن جلوگیری کنید. اجتناب از استراحت در رختخواب و فعالیت می تواند به شما در رسیدن به هر دو هدف کمک کند.

افراد هنگام خواب، کنترل آگاهانه بر بدن خود را از دست می دهند و در نتیجه ممکن است ستون فقرات خود را بچرخانید یا لگن خود را جمع کنید. با این کار درد کمر موجود ممکن است تشدید شود و در نتیجه خواب بی مناسبی نداشته باشید. استفاده از حالت های مناسب در خواب می تواند از ایجاد فشار در ستون فقرات جلوگیری کند، کمر را آرام نگه دارد و یک محیط مناسب برای بهبود ایجاد کند.

چه اولین یا پنجمین فرزند شما باشد ، موارد زیادی وجود دارد که باید انتظار داشته باشید و آماده آنها شوید. متأسفانه ، هیجان مادر شدن می تواند تحت الشعاع کمردرد و سیاتیک قرار گیرد. تعداد زنانی که کمردرد مربوط به بارداری را تجربه می کنند بسیار متفاوت است و ممکن است علائم در برخی از آنها ایجاد شود.

کمردرد در برخی مواقع آنقدر برای ما عادی می شود که معمولا نگران کننده نیست. اما در برخی مواقع کمردرد با علائمی همراه است که خود نشان دهنده مشکل بزرگتری است و هر چه سریعتر باید به درمان آن اقدام کرد.

کمردرد از شایع ترین اختلالی است که هر فردی در طول زندگی خود بارها این درد را تجربه کرده است؛ با توجه به شایع بودن این عارضه، لازم است اطلاعاتی در مورد انواع کمردرد داشته باشید تا با علتهای درد در ناحیه کمر بیشتر آشنا شوید.

مهره های 4و5 کمر به دلیل تحمل بار وزن بدن در معرض ابتلا به انواع اختلالات ستون فقرات از جمله فتق دیسک کمر می باشد.بیرون زدگی دیسک 4و5 مهره های کمر، به عصب‌هایی که در اطراف دیسک قرار دارد فشار می‌آورد و آن‌ها را تحریک می‌کند.

سیاتیک دردی است که از اعصاب سیاتیک منشا گرفته و از قسمت پایینی کمر به سمت پایین تا پشت پا امتداد می‌یابد.اما فتق دیسک کمر عبارت است از بیرون زدگی بخش داخلی دیسک بین مهره ها که در این مقاله به بررسی تفاوت های این دو اختلال ستون فقرات پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس