شاید شما هم با خود فکر کنید که چگونه می شود فردی دچار دیسک کمر شود.یا علائم دیسک کمر شامل چه مواردی است و یا اینکه به دیسک کمر مبتلا هستید اما نمیدانید برای درمان این مشکل به چه متخصصی مراجعه کنید، شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا به پاسخ تمام سوالات خود دست یابید.

افرادی که دچار بیماری بیرون زدگی دیسک کمر می شوند و در اکثر موارد با کمک روش های غیر جراحی درمان می شوند.اما در صورتی که روش های غیرجراحی کمکی به درمان بیماریشان نکند؛ عمل جراحی با هدف برداشتن فشار از روی نخاع صورت می گیرد.

پارگی دیسک زمانی حاصل می شود که مواد تشکیل دهده دیسک به طور کامل از جای اصلی خود خارج شود و بروی مهره های ستون فقرات بریزد.پارگی دیسک بین مهره‌های ستون فقرات کمر می‌تواند باعث درد و بی حسی شدید شود.که در این مقاله به معرفی این عارضه و تفاوت با فتق دیسک پرداخته ایم.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که فکر می کنید جراحی دیسک کمر جزو سخت ترین جراحی ها است و ممکن است فرد پس از انجام عمل جراحی دچار کارافتادگی شود و اوضاع کمرش بدتر شود؛ شما رابه خواندن این مقاله دعوت می کنم تا با روش جراحی دیسک کمر بدون ایجاد برش آشنا شوید.

مهره های 4و5 کمر به دلیل تحمل بار وزن بدن در معرض ابتلا به انواع اختلالات ستون فقرات از جمله فتق دیسک کمر می باشد.بیرون زدگی دیسک 4و5 مهره های کمر، به عصب‌هایی که در اطراف دیسک قرار دارد فشار می‌آورد و آن‌ها را تحریک می‌کند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی روشهای تهاجمی و پر عارضه جای خودرا به روشهای کمتر تهاجمی داده،یکی از این روشهای کم تهاجمی استفاده از لیزر در درمان انواع اختلالات ستون فقرات از جمله دیسک می باشد،جراحی دیسک با لیزر یکی از روش های کم تهاجمی درمان دیسک به شمار می رود که دراین روش دیسک خارج نمی شود بلکه محتویات نرم آن توسط لیزر سوزانده می شود.

دیسککتومی نوعی عمل جراحی است که برای درمان پارگی دیسک ستون فقرات انجام می شود. در این عمل محتویات و اجزای دیسک پاره شده خارج می شود تا فشار روی عصب از بین برود.دراین مقاله به معرفی این عمل جراحی ستون فقرات و نحوه انجام آن پرداخته ایم.

لامینکتومی نوعی روش جراحی است که با برداشتن لامینای مهره اقدام به درمان انواع عارضه های ستون فقرات خواهند کرد،دراین جراحی با برداشتن لامینا کانال نخاعی وسیع شده و فشار از روی عصب برداشته می شود.

فتق دیسک کمر عارضه ای است که به دلیل بیرون زدگی دیسک کمر حاصل می گرددو به موجب آن سبب فشار آمدن به ستون فقرات و ایجاد علائم مختلفی در فرد خواهد شد .که خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی جهت درمان این اختلال راههکار های زیادی ارائه شده که در این مقاله به توضیح این موضوع پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس