یبوست یک مشکل شایع در بسیاری از افرادی است که دوران ریکاوری بعد از جراحی ستون فقرات را پشت سر می گذارند و اغلب باعث ناراحتی و درد قابل توجهی می شود.

اگر دیابت دارید و قرار است تحت عمل جراحی ستون فقرات قرار بگیرید، باید اطمینان حاصل کنید که عمل جراحی و بهبودی موفقیت آمیز است. افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر بیشتری برای برخی مشکلات مانند عفونت و بهبودی کندتر هستند. خوشبختانه می توانید قبل و بعد از جراحی ستون فقرات گام هایی بردارید تا احتمال بروز این عوارض را کاهش دهید.

هیچ کس نمی خواهد تحت عمل جراحی کمر قرار گیرد ، خصوصاً اگر این جراحی شامل ساختار پیچیده ای مانند ستون فقرات باشد. اگرچه برخی از بیماری ها و مشکلات به بهترین شکل با یک عمل جراحی درمان می شوند ، اکثریت قریب به اتفاق به اقدامات پیشگیرانه و مراقبت های محافظه کارانه پاسخ می دهند. بنابراین اگر می خواهید از جراحی ستون فقرات جلوگیری کنید ، این پنج نکته را در نظر بگیرید.

اگرچه جنبه های مختلفی از منظر آماده سازی روانشناختی قبل از انجام جراحی کمر وجود دارد ، اما همه افراد به هر جز برنامه نیاز نخواهند داشت. این برنامه می تواند به تنهایی متناسب با نیازهای هر فرد تنظیم شود و بسته به شرایط ، می تواند خود رهنما باشد یا با کمک یک متخصص مراقبت های درمانی (اغلب یک پرستار یا روانشناس و درمانگر) انجام شود.

در جراحی کم تهاجمی ستون فقرات هیچگونه برشی بزرگی در بافت انجام نمی شود به همین جهت این جراحی از عوارض کمتری برخوردار است و اکثربیماران پس از جراحی درد کمتری را تحمل می کنند و دوره نقاهت کوتاهتری راسپری می کنند.جراحی کم تهاجمی ستون فقرات بسته به نوع عارضه و شدت عارضه متفاوت می باشد که دراین مقاله به معرفی انواع روش های جراحی و کاربرد آن ها پرداخته ایم.

ستون فقرات یکی از مهمترین بخش های حیاتی بدن انسان به شمار می‌رود.ستون فقرات، ‌تکیه گاه بدن،نخاع و عصبهای نخاعی می‌باشد و مسئول حرکات بدن می‌باشد.عمل جراحی ستون فقرات زمانی انجام می‌شود که این ستون بنیادین از حالت طبیعی خارج شده باشد.

بیماری سل ستون فقرات عارضه ای است که در آن باکتری عامل مولد سل به ستون فقرات حمله کرده و این اندام را درگیر بیمار می کند و سبب بروز علائمی در بیمار می شود،دراین مقاله به معرفی این اختلال ستون فقرات و راههای درمان آن پرداخته ایم.

مهره های کمر ممکن است در اثر آسیب و بسیاری از عوامل دیگر دچار جابه جایی یا لغزندگی شوندکه به این عارضه لغزندگی مهره های کمر یا سرخوردگی مهره ها میگویند.خوشبختانه امروزه برای درمان این عارضه، روش های بسیاری ارائه شده است در این مقاله به توضیح این راهکار های درمانی پرداخته ایم.

فتق دیسک کمر عارضه ای است که به دلیل بیرون زدگی دیسک کمر حاصل می گرددو به موجب آن سبب فشار آمدن به ستون فقرات و ایجاد علائم مختلفی در فرد خواهد شد .که خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی جهت درمان این اختلال راههکار های زیادی ارائه شده که در این مقاله به توضیح این موضوع پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس