شاید شما هم جزو افرادی باشید که بنا به هر دلیلی نیاز به یک جراح مغز و اعصاب با تجربه و باتشخیص بالا داشته باشید؛ در این مقاله سعی کردیم با ذکر برخی نکات شما را با ویژگی های یک جراح خوب و با تجربه آشنا کنیم.

شنت گذاری نوعی عمل جراحی مغز،جهت درمان بیماران مبتلا به هیدروسفالی،به منظور جلوگیری از تشکیل بیشتر CSF درمغز،انجام می گیرد.جهت انجام این جراحی وسیله ای به نام شانت را درمغز قرار داده تا مایع اضافی از مغز خارج شود.به این دلیل که افراد مبتلا به هیدروسفالی جهت پیشگیری از بیماری خود باید تا آخر عمر شانت در مغزشان قرار بگیرد، به همین جهت باید از مراقبت های ویژه ای برخوردار باشند که دراین مقاله به معرفی این جراحی ومراقبت های پس از آن پرداخته ایم.

جراحی كرانيوتومي شامل باز كردن جمجمه توسط عمل جراحي جهت دسترسي به ساختمان هاي داخل جمجمه مي باشد.این عمل به دلیل پرتهاجمی بودن و باز کردن جمجمه نیاز به مراقبت های ویژه خواهد داشت که در این مقاله به معرفی اقدامات پس از جراحی کرانیوتومی پرداخته ایم.

جراحی ونتریکولوستومی اندوسکوپیک اغلب جهت درمان بیماری هیدروسفالی انجام میگیرد. که این جراحی با تجهیزات مخصوص وبا حداقل تهاجم انجام می گیرد.و سبب خروج مایع مغزی و نخاعی از بطن های مغز می گردد.

سکته مغزی یکی از شایع ترین علل مرگ در تمام جهان می باشدکه در اثر بسته شدن رگ های خونی مغز در اثر تشکیل لخته و یا خونریزی مغزی حاصل می شود که در این مقاله به تفسیر این نوع سکته و علائم و راههای تشخیص آن پرداخته ایم.

بیماری ام اس از جمله اختلالات سیستم عصبی می باشد .که هنوز علت اصلی تشکیل و درمان این بیماری کشف نشده است .ولی برخی درمان های دارویی وفیزیکی جهت کاهش علائم ارائه شده است که در این مقاله به شناسایی نحوه تشخیص و درمان این بیماری عصبی پرداخته ایم.

کرانیوتومی نوعی جراحی مغز است که بوسیله آن قسمتی از استخوان جمجمه جهت دسترسی راحت به بافت مغز برداشته می شود . این عمل در مقایسه با جراحی باز مغز روش کم تهاجمی تر و راحتتر است. ممکن دکتر برای شما نیز چنین روشی برای انجام عمل تجویز کرده باشد ،شما را به خواندن این مقاله دعوت میکنم.تا به همه نکات مربوط به جراحی کرانیوتومی دست پیدا کنید.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس