هیچ کس نمی خواهد تحت عمل جراحی کمر قرار گیرد ، خصوصاً اگر این جراحی شامل ساختار پیچیده ای مانند ستون فقرات باشد. اگرچه برخی از بیماری ها و مشکلات به بهترین شکل با یک عمل جراحی درمان می شوند ، اکثریت قریب به اتفاق به اقدامات پیشگیرانه و مراقبت های محافظه کارانه پاسخ می دهند. بنابراین اگر می خواهید از جراحی ستون فقرات جلوگیری کنید ، این پنج نکته را در نظر بگیرید.

اگر قصد جراحی کمر یا گردن خود را دارید ، انتخاب بهترین جراح ستون فقرات ضروری است تا بهترین شانس خود را در دستیابی به تسکین درد و به حداقل رساندن عوارض احتمالی داشته باشید. در اینجا 3 نکته برای انتخاب جراح ستون فقرات مناسب برای شما آورده شده است.

چگونه می توان درد گردن یا کمر خود را برای پزشک توضیح داد؟ در مصاحبه ای با دکتر لالی سخون، نظرات وی را در مورد آماده شدن برای جلسه ویزیت با پزشک متخصص ستون فقرات و حصول بهترین نتیجه در ویزیت یا مشاوره با جراح ستون فقرات را جویا شدیم.

جراحی کم تهاجمی یا جراحی بسته ستون فقرات از طریق یک برش کوچک انجام می شود.این جراحی نسبت به جراحی باز و پرتهاجمی،از عوارض کمتری برخوردار بوده و بیمار پس از گذشت زمان کوتاهی به بهبودی کامل دست می یابد.

ستون فقرات یکی از مهمترین بخش های حیاتی بدن انسان به شمار می‌رود.ستون فقرات، ‌تکیه گاه بدن،نخاع و عصبهای نخاعی می‌باشد و مسئول حرکات بدن می‌باشد.عمل جراحی ستون فقرات زمانی انجام می‌شود که این ستون بنیادین از حالت طبیعی خارج شده باشد.

لامینکتومی نوعی روش جراحی است که با برداشتن لامینای مهره اقدام به درمان انواع عارضه های ستون فقرات خواهند کرد،دراین جراحی با برداشتن لامینا کانال نخاعی وسیع شده و فشار از روی عصب برداشته می شود.

ستون فقرات درپشت شما شامل مهره هایی است که از گردن تا کمر کشیده شده است.این عضو بدن دارای نقش های کلیدی زیادی است دربرخی مواقع ممکن است دچار مشکل شده و با اختلالاتی همراه باشد.در این مقاله ما به بررسی راههای درمان وانواع جراحی این عارضه پرداخته ایم .

سیرنگومیلی نوعی ضایعه نخاعی است که در آن کیستی داخل نخاع تشکیل می‌شود که سبب ایجاد فشار برناحیه ستون فقرات و ایجاددرد در این ناحیه می گردد.در این مقاله به معرفی این ضایعه نخاعی و راههای درمان آن پرداخته ایم.

جراحی فیوژن ستون فقرات سبب اتصال مهره های آسیب دیده ستون فقرات به یکدیگر می شود.که این عمل بوسیله پیچ ها و ابزارات خاصی انجام می گیرد.دراین مقاله به شناسایی این نوع عمل جراحی پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس