هنگامی که آرتروز گردن ایجاد می کند ، می تواند باعث التهاب دردناک و سفتی مفصل شود. انواع مختلفی از آرتروز گردن وجود دارد از جمله آرتروز یا اُستئوآرتریت گردن، آرتریت روماتوئید، اسپوندیلیت آنکیلوزان.

آرتروز گردن شایع ترین بیماری مربوط به التهاب مفاصل هاست. این عارضه به دنبال فرسایش یا ساییدگی مفصل های بین مهره ای گردن بوجود می آید که درمان قطعی آرتروز گردن بسته به نوع و علائم بیماری متفاوت است.

دیسک گردن و آتروز گردن دو اختلال شایع ستون فقرات هستند که در برخی مواقع با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.در این مقاله به تعریف و بررسی علائم هر یک از این اختلالات پرداخته ایم تا با تفاوت های آنها بیشتر آشنا شوید.

آرتروز گردن اختلالی است که عموما در افراد مسن و به دنبال ساییدگی در غضروف های بین مفصلی رخ می دهد.راههای درمان زیادی برای مقابله با این عارضه گردنی وجود دارد که در این مقاله به معرفی علائم و راههای درمان آن پرداخته ایم.

اسپوندیلوز گردنی یا آرتروز گردن عموما در افراد بالابی 60سال ودر اثر تخریب وفرسایش مهره های گردنی ایجاد می شود.عوامل مختلفی سبب تشکیل آرتروز گردن خواهد شد که دراین مقاله به شناسایی علائم و راههای درمان این اختلال ستون فقرات پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس