جراحی کم تهاجمی یا جراحی بسته ستون فقرات از طریق یک برش کوچک انجام می شود.این جراحی نسبت به جراحی باز و پرتهاجمی،از عوارض کمتری برخوردار بوده و بیمار پس از گذشت زمان کوتاهی به بهبودی کامل دست می یابد.

ستون فقرات درپشت شما شامل مهره هایی است که از گردن تا کمر کشیده شده است.این عضو بدن دارای نقش های کلیدی زیادی است دربرخی مواقع ممکن است دچار مشکل شده و با اختلالاتی همراه باشد.در این مقاله ما به بررسی راههای درمان وانواع جراحی این عارضه پرداخته ایم .

جراحی فیوژن ستون فقرات سبب اتصال مهره های آسیب دیده ستون فقرات به یکدیگر می شود.که این عمل بوسیله پیچ ها و ابزارات خاصی انجام می گیرد.دراین مقاله به شناسایی این نوع عمل جراحی پرداخته ایم.

آرتروز کمر ناشی از تخریب مفاصل متصل کننده ی مهره های کمر است.که درصورت درمان نشدن ممکن است علائم دردناکی را در فرد ایجاد کند .در این مقاله به بررسی این علائم و راههای درمان این نوع آرتروز پرداخته ایم.

جراحی کیفوپلاستی نوعی جراحی کم تهاجم است که بوسیله آن میتوان سیمان را داخل مهره های ستون فقرات تزریق کرده و بدین وسیله شکستگی استخوان را ترمیم و بازسازی نمود.دراین مقاله به توضیح این نوع روش جراحی ونحوه انجام آن پرداخته ایم.

اسکولیوز به انحراف ستون فقرات گفته می شود که سبب بدشکلی ستون فقرات و انحنای کمر می شود.این اختلال شامل انواع مختلفی می باشد.که در این مقاله به تفسیر این بیماری ستون فقرات وراههای درمان وتشخیص آن پرداخته ایم.

مهره های کمر با وجود محکم بودن ممکن است در اثر وارد شدن ضربه وبسیاری عوامل دیگردچار شکستگی و فرو ریختن بشوند که به موجب آن، عارضه شکستگی مهره های کمری ایجاد می شود.در این مقاله به شناسایی علائم وانواع و راههای درمان این عارضه پرداخته ایم.

فرد مبتلا به کمردرد ممکن است علائم خاصی از جمله بی حسی درناحیه پا و کمر و ...احساس کند که با مراجعه به پزشک متخصص میتوان به راحتی کمر درد را درمان کند.در این مقاله راههای تشخیص و درمان کمردرد شایع را توضیح داده ایم تا روش های درمان کمردرد را به شما گفته ایم و شما را به خواندن ادامه مطالب دعوت می کنم.

ستون فقرات که نقش محافظت از نخاع را برعهده دارد؛ از 33استخوان تشکیل شده که از ناحیه گردن شروع تا ناحیه کمر ادامه دارد.در این مقاله به شناسایی کامل اجزاء ستون فقرات پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس